امروز و ساعت دقیقه می باشد.
 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ | کد خبر : 49952 | نویسنده : مدیر
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • بزرگراه اهر – هریس – تبریز ۶۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

 • دسته بندی مطلب : اخبار اقتصادی , اخبار اهر و منطقه ارسباران , اخبار منتخب , ارسباران , خبر ویژه | تعداد بازدیدها : 173 بازدید نفر
 • عبدالهی:
  بزرگراه اهر – هریس – تبریز ۶۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد
   
  اهرنما،نماینده مردم اهر و هریس در مجلس بابیان اینکه بزرگراه اهر-تبریز ۶۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، گفت: امیدواریم ۳۸ درصد باقی مانده از بزرگراه اهر -هریس-تبریز امسال به سرانجام برسد.
   

   به گزارش اهرنما،بیت اله عبداللهی با اشاره به اینکه بخش صنعت را در کنار بزرگراه اهر – هریس – تبریز که مهم ترین مسئله منطقه بوده را دنبال می کنیم، اظهار کرد: در حوزه معادن پیشرفت های بسیاری داشته ایم لذا معادن یکی از محورهایی که می تواند رونق اقتصادی را در شهرستان های اهر و هریس به وجود آورد.

  نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی، از احداث هتل ۱۱ طبقه پنج ستاره در شهرستان اهر توسط سرمایه گذار بخش خصوصی خبر داد، افزود: این هتل پنج ستاره از سوی سرمایه گذار بخش خصوصی و در ۱۱ طبقه با تمامی امکانات به زودی کلنگ زنی می شود.

  وی با تاکید بر اینکه طرح های مطالعاتی ۲ معدن در شهرستان اهر در حال انجام است، گفت: قرار بود تا مطالعات یکی از معادن اهر به اتمام برسد اما هنوز سرماسه گذار خارجی به نتیجه ای نرسیده و مطالعات معدن زگلیک کمی زمان بر است.

  توسعه بخش صنعت در شهرستان اهر صفر بوده است

  عبداللهی اضافه کرد: متاسفانه توسعه بخش صنعت در شهرستان اهر صفر بوده است و به لحاظ اینکه بافت شهر اهر کارمندی و فرزندان آنها تحصیل کرده و در عین حال بیکار مانده اند که به اعتقاد بنده نرخ بیکاری در اهر بیش از سایر شهرستان های آذربایجان شرقی است.

  وی، توجه ویژه به بخش های گردشگری، کشاورزی، دامپروری شهرستان اهر در کنار بخش صنعت را ضروری دانست، گفت: سعی می کنیم تا مراحل عملیات اجرایی مجتمع آبردرمانی نیز در اهر به زودی آغاز شود.

  این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه بزرگراه اهر – هریس – تبریز در حال حاضر ۶۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، ابراز داشت: سعی مان بر این است تا ۳۸ درصد باقی مانده از بزرگراه اهر – هریس – تبریز امسال به سرانجام برسد که با اتمام این پروژه حداقل یکی از موانع توسعه منطقه از سر راه برداشته می شود.

  وضعیت منابع آبی منطقه نسبت به قبل وخیم تر است

  عبداللهی در پاسخ به اینکه وضعیت منابع آبی منطقه را چگونه ارزیابی می کنید؟ گفت: سدستارخان با آنکه ظرفیت ذخیره سازی ۹۰ میلیون مترمکعبی دارد اما بیش از ۵۰ میلیون مترمکعب آب در خود ندیده و امسال وضعیت منابع آبی به مراتب وخیم تر از سال های گذشته است و با این که بارندگی ها مطلوب بوده اما آبی که باید وارد سدها می شد مطلوب نبوده است.

  وی تاکید کرد: با تکمیل دو سد در اهر و هریس که جزو پروژه های نیمه تمام محسوب می شود می تواند در مدیریت بحران کم آبی در این شهرستان ها موثر واقع شود.

  به گزارش مهر، نماینده مردم اهر و هریس در مجلس با اشاره به اینکه توسعه منطقه تنها وابسته به یک نفر نیست، گفت: همه کسانی که دل در گرو توسعه و آبادانی منطقه دارند می توانند در توسعه شهرستان های اهر و هریس نقشی ایفاء نمایند و این نیز به همت و تلاش همه مدیران و مسئولان وابسته است./

  نظرات کاربران در مورد "بزرگراه اهر – هریس – تبریز ۶۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد"
 • ارسال پیامک

  ارسال انبوه پیامک تبلیغاتی09144261077


  www.shahryarsms.ir

 • چاپ نایلکس تبلیغاتی

  برای اولین بار در ارسباران09144261077


  http://www.aharnoma.ir/