امروز و ساعت دقیقه می باشد.
 • تاریخ انتشار خبر : شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ | کد خبر : 49817 | نویسنده : مدیر
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • وسواس سرمایه گذاران در اهر

 • دسته بندی مطلب : اخبار اهر و منطقه ارسباران , اخبار منتخب , ارسباران | تعداد بازدیدها : 253 بازدید نفر
 •  وسواس سرمایه گذاران در اهر

  اهرنما،گردشگری و بقول معروف جذب توریست امکانات، تجهیزات و تسهیلات قابل قبول و مورد پسند می خواهد، درست است که منطقه زیبای ارسباران از نظر گردشگری بخاطر وجود جنگل های وسیع، آب و هوای خوش، گونه های متنوع گیاهی، طبیعت صفا بخش و …. غنی و بسیار مورد استقبال بازدیدکنندگان می باشد، اما خود اهر به عنوان مرکز این منطقه وسیع فاقد هتل، میهمانسرا و مراکز اقامتی می باشد

   

   

  و از این نظر وقتی تازه واردی سراغ اینگونه مراکز را می گیرد، بنده حال خودم را می گویم که عرق سردی بر جبینم می نشیند و عاجز می مانم که نشانی کجا را بدهم. حدود هشت سال پیش که دبیرستان زهرا مردانی آذر که به همت خیر معروف مرحوم غلامرضا مردانی آذر احداث و تازه افتتاح شده بود، یادم است که استاندار وقت، معاونان، مشاوران و مقامات استانی و اهری در سالن اجتماعات این دبیرستان جمع شدند و باد دبدبه و کبکبه فراوان بلند شدند و رفتند بالای تپه ای نرسیده به پلیس راه اهر که چشم انداز بسیار زیبایی داشت و مشرف به جاده اهر – تبریز بود، کلنگ احداث یک باب هتل به نظرم چهار ستاره توسط استاندار به زمین زده شد و بخاطر دارم که استاندار قبل از کلنگ زنی خیلی جدی و تأکیداً از مسئولین مربوطه پرسید اگر واقعاً امکانات احداث این هتل با مشخصاتی که گفته شده فراهم است من کلنگ را بزنم که مسئولان دست به سینه گفتند: سمعاً و طاعتاً! اما اینک پس از اینهمه سال اگر شما جابجایی یک دانه آجر را آنجا دیده اید من هم دیده ام. همه چیز از یادها رفت و چند استاندار و فرماندار آمدند و رفتند و همه چیز به بوته فراموشی سپرده شد.

   

   

  جمعه گذشته و فرصتی شد که برای چندمین بار به آبهای گرم مشگین شهر رفتیم و جایتان خالی در یکی از این آبهای گرم و دلچسب که البته این مراکز با لوله کشی از سرچشمه در فاصله های مختلف و اسامی مشتری پسند افزایش یافته، صفائی کردیم و برگشتی در پشت همان کوه های سربه فلک کشیده دامنه های سبلان و رستورانی ناهار خوردیم که از نظر مو قعیت احداث، چشم انداز، بهداشت، وجود انواع غذا و نوشیدنی ها، و از برخورد کارکنان و خلاصه جذب میهمان، رستوران آبرومندی بود و محلی اقامت که هزینه زیادی هم برای احداث صرف نشده بود. اینها را نوشتم که سرمایه گذاران همشهری پیشقدم و اینهمه در سرمایه گذاراری برای منطقه خوش اب و هوای خودمان دچار وسواس نشوند.

   

   

  در پایان یادآوری این نکته خالی از لطف نیست که در همین زمستان و در پنجشنبه و جمعه ها و حتی تعطیلات چند روزه، همشهری ها و هم استانی هایمان، برای خرید و تفریح راهی(وان)ترکیه شده و چنان ازدحامی کرده اند که مهر پاسپورتها و ترخیص از بازرسیها در خروجی ها و از جمله گمرک رازی خوی ساعتها وقتشان تلف شده و همین بس که بنا به اعلام منابع موثق در همین سال ۹۶ که هنوز تمام نشده، حدود ۵/۲ میلیارد دلار!! پول بی زبان هم وطنان ایرانی، وارد جیب گشاد صنعت گردشگری بردران ترکمان در ترکیه شده است مبلغی نجومی و افسانه ای که با آن می شود صدها مرکز گردشگری در شهرهای خودمان ایجاد کرد.

   

  خادم قدیمی مطبوعات در اهر -اعلم الهدا

  نظرات کاربران در مورد "وسواس سرمایه گذاران در اهر"
 • ارسال پیامک

  ارسال انبوه پیامک تبلیغاتی09144261077


  www.shahryarsms.ir

 • چاپ نایلکس تبلیغاتی

  برای اولین بار در ارسباران09144261077


  http://www.aharnoma.ir/