امروز و ساعت دقیقه می باشد.
 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۶ | کد خبر : 49698 | نویسنده : مدیر
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • شناسایی و تخریب بیش از ۶۵۰ چاه غیرمجاز در اهر

 • دسته بندی مطلب : اخبار اهر و منطقه ارسباران , اخبار منتخب , ارسباران | تعداد بازدیدها : 157 بازدید نفر
 • دبیر شورای حفاظت از منابع آب اهر خبرداد
  شناسایی و تخریب بیش از ۶۵۰ چاه غیرمجاز در اهر
  دبیر شورای حفاظت از منابع آب اهراز شناسایی و تخریب بیش از ۶۵۰ چاه غیرمجاز در شهرستان اهرخبرداد.

  به گزارش اهرنما به نقل از خبرگزاری فارس از اهر، اسماعیل عطازاده  ظهر امروز در نشست مشترک اعضای شورای تأمین و این شورا از شناسایی و تخریب بیش از ۶۵۰ چاه غیرمجاز خبرداد و اظهار کرد: در راستای وظایف ذاتی این مدیریت که وظایفی حاکمیتی و بازدارنده است، با وجود مراعات تمام محدودیت‌ها و مشکلات کشاورزان، در راستای ادای وظایف قانونی طی سال‌های اخیر و از سال ۹۱ تا حال حاضر، این تعداد چاه غیرمجاز در شهرستان پس از طی فرآیندهای قانونی و یا با جلب نظر صاحب چاه غیرمجاز پر و مسلوب‌المنفعه شده است.

   وی گفت:این اقدام به طور جدی باعث جلوگیری از خشک شدن دبی پایه سایر چاه‌های دارای پروانه در سطح شهرستان شده است و در همین راستا تعداد ۲۹۸ مورد معرفی متخلفان به مراجع قضایی و یک‌هزار و۱۶۴ مورد صدور و پیگیری اخطاریه رفع تخلف و حدود ۳۰۰ مورد توقیف موتورپمپ‌های غیرمجاز و ۴۰ مورد شناسایی تخلیه آلاینده‌ها و نخاله‌ها همچنین صدور اخطاریه به آنها با وجود تمام مشکلات و محدودیت‌ها عملیاتی شده است.

  دبیر شورای حفاظت از منابع آب اهر افزود: با این اقدامات حدود ۹ میلیون مترمکعب صرفه‌جویی در آب و بالغ بر ۳۵ هکتاراراضی آزاد شده از بستر و حریم رودخانه‌های شهرستان محقق و یا در شرف آزادسازی است.

  وی گفت: با توجه به محدودیت شدید در بخش آب و جهت جلوگیری از تضییع حقوق کشاورزان دارای حق و حقوق قانونی، به این ارقام راضی نیستیم و از کشاورزان و باغداران انتظار داریم جهت رعایت حال نسل‌های آینده و جلوگیری از بحران آب، به طور جدی در این زمینه با بخش آب همراه شده و از حفر چاه غیرمجاز و یا برداشت‌های غیرمجاز از آب به طور جدی خودداری کنند چرا که ادامه این روند ما را با بحران بزرگ و غیرقابل برگشتی مواجه خواهد کرد.

  این مقام مسؤول از همه کشاورزان خواست به جهت توجه جدی به توصیه‌های فنی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان، از کشت محصولات با نیاز آبی بالا به خصوص لوبیا و توسعه باغات به طور جدی خودداری کنند که قطعاً سال در پیش رو با محدودیت‌های بسیار شدید در بخش آب روبه‌رو هستیم.

  وی اعلام کرد: آنچه امروز و در شرایط جاری کمبود آب لازم و حیاتی است، تغییر نگرش به نحوه مصرف و جهش در راستای ارتقای بهره‌وری آب و بالابردن راندمان آب است که تمام بخش‌های مصرف اعم از شرب، صنعت و کشاورزی متناسب با سهم تخصیص و درجه اهمیت باید در این راه همراهی کنند.

  دبیر شورای حفاظت از منابع آب اهر تاکید کرد: ارتقای مدیریت بهینه مصرف آب یک عزم همگانی می‌خواهد که امیدواریم با بسیج عمومی این خواسته به یک فرهنگ تبدیل شود.

  نظرات کاربران در مورد "شناسایی و تخریب بیش از ۶۵۰ چاه غیرمجاز در اهر"
 • ارسال پیامک

  ارسال انبوه پیامک تبلیغاتی09144261077


  www.shahryarsms.ir

 • چاپ نایلکس تبلیغاتی

  برای اولین بار در ارسباران09144261077


  http://www.aharnoma.ir/