امروز و ساعت دقیقه می باشد.
 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶ | کد خبر : 49618 | نویسنده : مدیر
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • هیچ مقطع در کشور وجود ندارد که تبریز لنگرگاه آن نبوده باشد

 • دسته بندی مطلب : اخبار اهر و منطقه ارسباران , ارسباران , خبر ویژه | تعداد بازدیدها : 171 بازدید نفر
 • معاون اول رئیس‌جمهور در جلسه دیدار مجمع نمایندگان آذربایجان‌شرقی:
  هیچ مقطع سرنوشت‌سازی در کشور وجود ندارد که تبریز لنگرگاه آن نبوده باشد/شرط آموزش زبان ترکی آذری در مدارس آذربایجان/ دولت محدودیتی برای حل و فصل مسائل دریاچه ارومیه قائل نیست
  اهرنما،معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به اهمیت دریاچه ارومیه و حساسیت کل کشور نسبت به احیاء و حفظ این دریاچه، گفت: اگر مسائل این دریاچه جدی شود، آثار مخرب آن می‌تواند گریبانگیر همه مناطق شمال‌غرب کشور و حتی مناطق مرکزی شود، از این رو باید با همه توان به دنبال حل و فصل مسائل دریاچه ارومیه باشیم و دولت نیز محدودیتی برای تأمین اعتبار در این زمینه قائل نیست.
   

  به گزارش اهرنما، اسحاق جهانگیری در جلسه دیدار مجمع نمایندگان استان آذربایجان‌شرقی این را استانی مهم و پر ظرفیت توصیف کرد و اظهار داشت: این استان و مرکز آن تبریز از جهات گوناگون نظیر تمدن، آثار تاریخی و موقعیت جغرافیایی برای ایران دارای اهمیت است و هیچ مقطع سرنوشت سازی در کشور وجود ندارد که تبریز لنگرگاه آن نبوده باشد.

   

  معاون اول رئیس جمهور همچنین استان آذربایجان‌شرقی را استانی صنعتی دانست و افزود: آذربایجان‌شرقی از ظرفیت گسترده‌ای در بخش‌های مختلف و از جمله بخش صنعت برخوردار است و بخش خصوصی نیز در این استان در بخش صنعت فعالیت خوبی دارد.

   

  وی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای برگزاری مراسم تبریز ۲۰۱۸ به‌عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام، این رویداد را رویدادی بسیار مهم ارزیابی کرد و اظهار داشت: همه دستگاه‌های اجرایی کشور تمام توان خود را به‌کار گیرند تا این مراسم به‌خصوص به دلیل رقابت میان کشورهای اسلامی، به بهترین شکل ممکن برگزار شود.

   

  معاون اول رئیس جمهور با اشاره به مطالبه نمایندگان مردم استان آذربایجان‌شرقی مبنی بر آموزش زبان آذری در مدارس این استان و تبدیل بنیاد فرهنگ و ادب آذری به فرهنگستان زبان ترکی آذری، لازمه این اتفاق را طرح موضوع در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی دانست و افزود: البته موضوع آموزش زبان ترکی آذری در مدارس این استان باید از طریق مذاکره با وزیر آموزش و پرورش و برنامه‌ریزی برای این مطالبه پیگیری گردد که امیدواریم بتوانیم این درخواست را عملی کنیم.

   

  جهانگیری با تاکید بر اینکه معدن مس سونگون در شهرستان ورزقان که می‌تواند به توسعه این منطقه و محرومیتزدایی کمک کند باید تا مرحله کاتد نهایی شود، از توجه ویژه دولت برای توسعه معادن و به‌خصوص معدن سونگون خبر داد و بر لزوم استفاده حداکثری از ظرفیت‌های این معدن و راه‌اندازی صنایع پایین دستی آن تاکید کرد.

   

  وی در ادامه این جلسه با اشاره به اهمیت دریاچه ارومیه و حساسیت کل کشور نسبت به احیاء و حفظ این دریاچه، تصریح کرد: اگر مسائل این دریاچه جدی شود، آثار مخرب آن می‌تواند گریبانگیر همه مناطق شمال‌غرب کشور و حتی مناطق مرکزی شود، از این رو باید با همه توان به دنبال حل و فصل مسائل دریاچه ارومیه باشیم و دولت نیز محدودیتی برای تأمین اعتبار در این زمینه قائل نیست.

   

  معاون اول رئیس جمهور همچنین از تسهیلات اشتغال روستایی به عنوان فرصتی برای اشتغال‌زایی و توسعه مناطق روستایی استان آذربایجان‌شرقی و سایر استان‌های کشور یاد کرد و افزود: البته باید ساز و کاری برای نظارت بر اجرای این برنامه وجود داشته باشد تا این اعتبارات حتما در روستاها هزینه شود.

   

  در این جلسه استاندار آذربایجان‌شرقی نیز گزارشی از وضعیت استان در بخش‌های مختلف ارائه کرد و ضمن تشریح مهم‌ترین مسائل و اصلی‌ترین چالش‌های استان، خواستار کمک دولت برای تکمیل طرح‌های در دست اقدام و به‌خصوص پروژه راه آهن میانه- تبریز شد.

   

  نمایندگان مردم استان آذربایجان‌شرقی در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست هر کدام در سخنانی دغدغه‌های کلان استان و مسائل حوزه‌های انتخابیه خود را مطرح کردند و پیشنهاداتی برای توسعه و پیشرفت استان ارائه دادند.

  نظرات کاربران در مورد "هیچ مقطع در کشور وجود ندارد که تبریز لنگرگاه آن نبوده باشد"
 • ارسال پیامک

  ارسال انبوه پیامک تبلیغاتی09144261077


  www.shahryarsms.ir

 • چاپ نایلکس تبلیغاتی

  برای اولین بار در ارسباران09144261077


  http://www.aharnoma.ir/