امروز و ساعت دقیقه می باشد.
 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ | کد خبر : 49221 | نویسنده : مدیر
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • برخی افراد به خاطر منافع شخصی از رفتن مردم به میدان دواب جدید مانع تراشی می‌کنند

 • دسته بندی مطلب : اخبار اهر و منطقه ارسباران , ارسباران , خبر ویژه | تعداد بازدیدها : 139 بازدید نفر
 • فرماندار اهر:
  برخی افراد به خاطر منافع شخصی از رفتن مردم به میدان دواب جدید مانع تراشی می‌کنند
  اهر نما، فرماندار اهر گفت: با توجه به تعطیلی میدان دواب فعلی، صاحبان دام‌ها برای فروش دام به محل دیگری رفته‌اند که از لحاظ بهداشتی و سایر موارد این قابل قبول نمی‌باشد و کسانی که برای رفتن فعالان فروش دام به میدان جدید دواب مانع تراشی می‌کنند بدانند که با جان مردم بازی می‌کنند و اگر مشکلی از لحاظ بهداشتی به وجود آید این افراد جوابگو هستند.

  به گزارش  اهرنما،  سیدمحمد عابدی  صبح امروز در جلسه کار گروه تخصصی سلامت، ایمنی و امنیت غذایی اهر اظهار داشت: برخی افراد به خاطر منافع شخصی برای انتقال  میدان دواب جدید به محل جدید احداثی  مانع تراشی می‌کنند.

   

  وی گفت: یکی از دغدغه‌های مهم در شهرستان اهر برای رعایت مسائل بهداشتی و کنترل بیماری‌های مشترک انسان و دام، میدان دواب سالم برای فروش دام است که در این زمینه میدان دواب جدید توسط بخش خصوصی احداث شده است متاسفانه برخی کارشکنی‌ها  باعث شده  فروشندگان دام تمایلی برای رفتن به میدان جدید نداشته باشند.

   

  عابدی افزود: با توجه به تعطیلی میدان دواب فعلی، صاحبان دام‌ها برای فروش دام به محل  دیگری رفته‌اند که از لحاظ بهداشتی و سایر موارد این قابل قبول نمی‌باشد و کسانی که برای رفتن فعالان فروش دام به میدان جدید دواب مانع تراشی می‌کنند بدانند که با جان مردم بازی می‌کنند و اگر مشکلی از لحاظ بهداشتی به وجود آید این افراد جوابگو  هستند.

   

  فرماندار اهر، در این جلسه بر ساماندهی رودخانه کیچیک چای داخل شهر اهر تاکید کرد  و افزود: دستگاه‌های ذیربط برای جلوگیری از انباشت زباله و هدایت فاضلاب  از این محل اقدامات جدی و اساسی  برای رعایت مسائل بهداشتی انجام دهند.

   

  عابدی، گفت: با توجه  به قرار گرفتن رودخانه کیچیک چای در داخل شهر، برای زیبایی منظر شهری و جلوگیری از ریختن هرگونه زباله و هدایت فاضلاب‌ها و آب‌های سطحی، ساماندهی این رودخانه از اولویت‌‌هاست.

   

  وی، افزود: داشتن محیط سالم و بهداشتی فقط وظیفه ادارات دخیل در این امر نیست بلکه خود مردم نیز در سلامتی جامعه نقش مهم و اساسی دارند و یک لحظه غفلت در بهداشت خسارات جبران ناپذیری خواهد داشت.

   

  عابدی گفت: به جزء چند روستا، تمام روستاهای شهرستان اهر از لحاظ آب شرب سالم و بهداشتی تحت پوشش آب و فاضلاب روستایی هستند و از مسئولان بهداشتی و آب و فاضلاب روستایی انتظار داریم آب روستاهایی را که بنا به دلایلی تحت پوشش نیستند هر لحظه از لحاظ بهداشتی کنترل کنند تا مشکلی بوجود نیاید.

   

  فرماندار اهر، رفع نواقصات فیزیکی و بهداشتی از جمله خرید کوره لاشه سوز در کشتارگاه دام اهر و مطالعه محل جدید دفع زباله با رعایت مسایل بهداشتی و اجتماعی از اولویت‌های دیگر است.

   

  وی، پایش دقیق جلوگیری از رها سازی فاضلاب خانگی به کانال‌های سنتی و روباز از جمله کانال‌های سنتی پشت اداره برق و منطقه شله بران را از اولویت‌ها اعلام کرد و گفت: در مسیرهایی که در شهر اهر شبکه فاضلاب وجود دارد، با پایش دقیق جلوی رهاسازی فاضلاب خانگی به کانال‌های سنتی و روباز گرفته و به داخل شبکه مدرن فاضلاب هدایت خواهد شد.

  نظرات کاربران در مورد "برخی افراد به خاطر منافع شخصی از رفتن مردم به میدان دواب جدید مانع تراشی می‌کنند"
 • ارسال پیامک

  ارسال انبوه پیامک تبلیغاتی09144261077


  www.shahryarsms.ir

 • چاپ نایلکس تبلیغاتی

  برای اولین بار در ارسباران09144261077


  http://www.aharnoma.ir/