امروز و ساعت دقیقه می باشد.
 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶ | کد خبر : 49216 | نویسنده : مدیر
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • از هشت کمربند قهرمانی کشور سه کمربند به هالاکاران اهری اختصاص یافت

 • دسته بندی مطلب : اخبار اهر و منطقه ارسباران , ارسباران , عمومی | تعداد بازدیدها : 563 بازدید نفر
 •  از هشت کمربند قهرمانی کشور سه کمربند به هالاکاران اهری اختصاص یافت


  اهرنما،درمسابقات قهرمان قهرمانان ورزش رزمی سبک هالای کشورکه در هفته فرهنگی هالا  به منظور معرفی قهرمان قهرمانان ورزش رزمی سبک هالای کشور (کمربند طلایی) در رده سنی بزرگسالان در شهرستان اهر برگزار شد با معرفی برترینهای تیمی وانفرادی به کارخود پایان داد.

  به گزارش اهرنما، نایب رئیس ورزش رزمی سبک هالای کشور در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری صداوسیما اعلام کرد ، این مسابقات بصورت کشوری درقالب سه  استایل   هاتزا(اجرای فرم)، داواباورا(حرکات پرنده ای) و فول بزوخم(مبارزات آزاد رینگی) با شرکت ورزشکاران این رشته از ۹ استان کشور در قالب ۳۶ نفر برگزار شد با رقابت تنگاتنگ شرکت کنندگان تیم ورزش رزمیسبک هالای استان اذربایجان شرقی در رده تیمی رتبه اول و قهرمانی این مسابقات را به خود اختصاص داد.

  مسعود ملک جهانی به نتایج انفرادی این مسابقات قهرمان قهرمانان هالای کشور (کمربند طلایی) نیز اشاره کرد و گفت: در وزن ۵۲- کیلوگرم علی قاسمی از استان قم، ۵۶- کیلوگرم هادی عزتی استان آذربایجان شرقی(اهر)، ۶۰- کیلوگرم امیر علی زاده از استان تهران، ۶۵- کیلوگرم مهرداد رحیم پور استان آذربایجان شرقی(اهر)، ۷۰- کیلوگرم بهنام بهروان آذربایجان شرقی(اهر)، ۷۶- صمد برزگری استان آذربایجان شرقی(تبریز)، ۸۲- کیلوگرم مهدی بابایی استان آذربایجان شرقی(تبریز) و در ۸۲+ کیلوگرم حسن بهامین از استان آذربایجان شرقی(تبریز) قهرمانی قهرمانان این دوره از مسابقات کشوری را به خود اختصاص دادند.همچنین لوح طلایی قهرمان قهرمانان  هاتزای کشور (اجرای فرم هالا)به پرویز مظلومی ولوح طلایی قهرمان قهرمانان داواباورای (حرکات پرنده ای هالا)به حسین بهامین از آذربایجانشرقی وومرد اخلاق مسابقات به داود اصغری  وجایزه نقدی مسابقات  به ورزشکاران  سعید امجدیان از کرمانشاه ومحمد حسین حاج ساراز از استان قم اختصاص یافت.

   

  وی گفت هم اکنون در این ورزش بیش از دویست هزار نفر هالاکار در بیست استان کشور فعالیت دارند ودر سطح بین المللی نیز ۲۲کشور نیز این ورزش بومی ایرانی اسلامی فعالیت خود را گسترش داده است  

   

  هنر رزمی هالا ورزش بومی ایران است و توسط اسماعیل ملک جهانی اهری در سال ۱۳۵۷ ابداع و آموزش عملی آن از سال ۵۹ آغاز شد. این رشته ورزشی در سال ۱۳۷۹ از سازمان تربیت بدنی مجوز گرفت و رسمی شد. ملک جهانی متولد سال ۱۳۴۰ در شهر اهر است.

  هنر رزمی هالا بر اساس فرهنگ ایرانی و اندیشه اسلامی طراحی شده است. در کلمه ی هالا؛ « ها» به معنای خورشید و مظهر و انرژی و قدرت و « لا» نشانه ی شعار توحید است.

  نظرات کاربران در مورد "از هشت کمربند قهرمانی کشور سه کمربند به هالاکاران اهری اختصاص یافت"
 • ارسال پیامک

  ارسال انبوه پیامک تبلیغاتی09144261077


  www.shahryarsms.ir

 • چاپ نایلکس تبلیغاتی

  برای اولین بار در ارسباران09144261077


  http://www.aharnoma.ir/