امروز و ساعت دقیقه می باشد.
 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶ | کد خبر : 49194 | نویسنده : مدیر
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • جشنواره عکس ارسباران با معرفی برترینهای این جشنواره به کار خود پایان داد

 • دسته بندی مطلب : اخبار اهر و منطقه ارسباران , ارسباران , خبر ویژه | تعداد بازدیدها : 195 بازدید نفر
 •  
  جشنواره عکس ارسباران با معرفی برترینهای این جشنواره به کار خود پایان داد

  اهرنما،اختتامیه اولین دوره جشنواره عکس سال ارسباران از بین ۱۹۱عکاس و ۲ هزار و ۱۸۷ اثر با معرفی ۶۲ اثر منتخب وتجلیل از شش اثر برگزیده به کارخود در شهرستان اهرپایان داد،

   

   

   

  به گزارش اهرنما،در این جشنواره ، در بخش مستند اجتماعی این جشنواره صابر قاضی از تبریز مقام اول، سجاد پاداش از اردبیل مقام دوم و هادی عباسقلیزاده از اهر مقام سوم را به دست آوردند.
  در بخش طبیعت و معماری نیز مقام های دوم و سوم به ترتیب به مهدی پور نصر از تبریز و امیر یوسفیان اهری از اهر رسید و هیات داوران انتخابی برای مقام اول این بخش نداشتند.
  در بخش ویژه شیرینی اهری این جشنواره که پس از داوری آثار ارسالی تعداد ۶۸ اثر از ۴۳ عکاس به مرحله نهایی راه یافته بودند، سجاد ابراهیمی از اهر به عنوان نفر برگزیده معرفی شد.
  نماینده اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی در این مراسم گفت گفت: حمایت از هنرمندان وتمهید تسهیلات لازم برای رفاه این قشر خدوم را از اولویت کاری مجلس در جهت بستر سازی برای فعالیت های فرهنگی وهنری برشمرد و برگزاری جشنواره های متعدد در منطقه را در معرفی منطقه زیبای ارسباران مهم ارزیابی کرد. وی گفت در جهت تأمین اعتبار مالی دوازدهمین دوره جشنواره سراسری تئاتر کوتاه اهر – ارسباران از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درخواست دومیلیارد ریال شده که دستور مساعدت برای جشنواره را صادر کرده اند.

  این نماینده مجلس افزود تنها جمله‌ای که می‌توانم در مورد جشنواره سراسری عکس سال ارسباران بگویم این است که فقط یک عکس می‌تواند دنیا را تکان دهد.
  وی ادامه داد: شاید تأثیری که می‌تواند عکس داشته باشد کتاب نتواند این تأثیرگذاری را داشته باشد و این تأثیرگذاری حتی می‌تواند در زمینه‌های مختلفی نیز عرض‌اندام کند و امیدوارم قدر هنر عکاسی را بدانیم.
  فرماندار اهر نیز، انتخاب منطقه ارسباران و شهرستان اهر به‌عنوان یکی از اهداف گردشگری تبریز ۲۰۱۸ را از کارهای ارزشمند برای معرفی قابلیتهای منطقهعنوان کرد و اظهار امیدواری نمود با برنامه ریزی مناسب شاهد بهره برداری مناسب از فرصت پیش آمده باشیم .

  سید محمد عابدیافزود جشنواره سراسری عکس سال ارسباران یکیابتکار مناسب در عرصه فرهنگی بوده و امیدواریم در سال‌ها و ماه‌های آتی شاهد برگزاری رویدادهای فرهنگی این‌چنین در شهرستان اهر باشیم.
  وی با اشاره به اینکه عکس با چشم انسان در ارتباط است می‌تواند اثرات مهمی در وجود انسان به وجود بیاورد، افزود: عکس‌ها در جامعه امروزی تحولی به وجود آورده و حتی می‌توان گفت که بسیاری از انقلاب‌ها و تحرکات بزرگ بشری در سایه عکس‌ها به وجود آمده است.

  فرماندار اهر جذب گردشگران خارجی را یکی از محورهای توسعه منطقه ارسباران و شهرستان اهر عنوان و اظهار کرد: با توجه به اینکه منطقه ارسباران از لحاظ زیبایی حرف بسیاری برای گفتن دارد یقین داریم که با همکاری مردم و مسئولان در مسیر توسعه گردشگری آذربایجان شرقی تاثیرگذار خواهد بود.
  عابدی با تأکید بر اینکه جذب گردشگران به منطقه ارسباران می‌تواند زمینه اشتغال برای صدها و هزاران نفر از جوانان بیکار را فراهم کند، خاطرنشان کرد: اهری‌ها و ارسبارانی‌هایی که برای منطقه خود دلسوز هستند با تمام وجود برای توسعه و آبادانی منطقه و شهرستان تلاش کنند تا شاهد منطقه‌ای آباد و توسعه‌یافته باشند.

  در ادامه این مراسم ضمن امضا ء پوستر این جشنواره از سوی مسئولین ازصاحبان شش اثر برگزیده تجلیل ودر پایان نمایشگاه عکس ۶۲ اثر منتخب این جشنواره در سالن اداره فرهنگ وارشاد اسلامی افتتاح شد.

  توجه :با دستور جناب خدنگ گزارش ترکی وفارسی این جشنواره با خط دولت ارسال شد

  نظرات کاربران در مورد "جشنواره عکس ارسباران با معرفی برترینهای این جشنواره به کار خود پایان داد"
 • ارسال پیامک

  ارسال انبوه پیامک تبلیغاتی09144261077


  www.shahryarsms.ir

 • چاپ نایلکس تبلیغاتی

  برای اولین بار در ارسباران09144261077


  http://www.aharnoma.ir/