امروز و ساعت دقیقه می باشد.
 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۶ | کد خبر : 49165 | نویسنده : مدیر
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • حمایت از تولید لباس‌های داخلی باید به یک فرهنگ تبدیل شود

 • دسته بندی مطلب : اخبار اجتماعی , اخبار اهر و منطقه ارسباران , اخبار منتخب , ارسباران | تعداد بازدیدها : 418 بازدید نفر
 • امام جمعه اهر:
  حمایت از تولید لباس‌های داخلی باید به یک فرهنگ تبدیل شود/ عرضه بی رویه لباس‌های خارجی نساجی کشور را تهدید می کند
  اهرنما،امام جمعه اهرعرضه با بیان اینکه بی رویه لباس‌های خارجی نساجی کشور را تهدید می کند، گفت:حمایت از تولید لباس‌های داخلی باید به یک فرهنگ تبدیل شود.

  به گزارش اهرنما به نقل از خبرگزاری فارس از اهر،  حجت‌الاسلام والمسمین جواد حاجی‌زاده بعد از ظهر امروز در مراسم افتتاح نمایشگاه عفاف و حجاب در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروزه استکبار  جهانی با جنگ نرم و با  تهاجم فرهنگی، فرهنگ ایرانی  اسلامی را مورد هجمه قرار داده است.

  وی افزود: باید در مقابل تهاجم فرهنگی با راهکار مناسب  علمی و عملی مقابله کنیم و فرهنگ  غنی اسلامی را به جهانیان صادر کنیم.

  امام جمعه اهر با تقدیر از این اقدام فرهنگی و برگزاری این نمایشگاه گفت: در این راستا باید همفکری و تعامل در بین نهادهای انقلابی و فرهنگی با برنامه مناست و کار کارشناسی شده تلاش مضاعف شود  در غیر این صورت نمی‌توانیم با این حملات گسترده فرهنگی که این حجم گسترده سرمایه‌گذاری را داشته‌اند، مقابله کنیم.

   

  وی در ادامه از سپاه و بسیج بابت برپایی نمایشگاه‌های مشابه و کارهای فرهنگی تشکر و قدردانی کرد و افزود: در این نمایشگاه صنایع‌دستی نیز برای عموم به نمایش گذاشته شده است که خود پیامی در بطن خود دارد و آن این است که مردم شهرستان اهر مردم هنرمندی هستند و با توجه بیشتر به صنایع‌دستی می‌توانند اشتغال‌زایی کنند.

  رئیس شورای فرهنگ عمومی اهردر ادامه به تلاش خاندان پهلوی در جهت ترویج بی‌حجابی اشاره کرد و افزود: رضا قلدر در سفری که به ترکیه و کشورهای اروپایی داشت به او تلقین کردند دلیل پیشرفت کشورها بی‌حجابی است و حجاب باعث عقب‌ماندگی و عدم پیشرفت کشورها می‌شود، طاغوت هم خواست این پروژه سفارشی بیگانگان را در کشور پیاده کند که الحمدالله با آگاهی مردم و علمای دینی موفق به این کار نشد .

   

  حاجی‌زاده  یادآور شد: در این راستا مردم انقلابی با رهبری علمای بزرگ دینی برای اعتراض به این مسئله در مسجد گوهرشاد جمع شدند که توسط رضا شاه عده‌ای به شهادت رسیدند. آنها شهدای حجاب در زمان دیکتاتوریی مانند رضاشاه بودند.

   

  امام جمعه اهر به تلاش و توطئه‌های کشور های غربی در قالب جنگ نرم نیز اشاره کرد و گفت: آنها به هرنحو ممکن با نفوذ در بین جوانان می‌خواهند حجاب را از جوانان ما بگیرند و با جنگ نرم و به صورت نامریی کم کم در جامعه نفوذ کنند.    

    این کارشناس دینی تاکید کرد: مسائل فرهنگی بسیار ظریف بوده و منافذ فرهنگی در جامعه بسیار زیاد هستند، دشمنان گام به گام با تغییر اسم، تغییر پوشش و فرهنگ ما وارد می‌شوند و امروز برخی پوشش‌ها و  لباس‌ها واقعاً جای تاسف و خجالت دارد، این لباس‌ها را نمی‌توان لباس یک شیعه حضرت علی (ع) دانست.

   

  وی در خصوص واردات لباس از کشورهای مختلف خارجی گفت: کشور ایران در صنعت نساجی و بافندگی یکی از کشورهای باسابقه است و صنعت نساجی و بافندگی بسیار قوی دارد. کشوری مانند ایران چه نیازی دارد تا لباس را از کشورهای دیگر وارد کند و به جای ایجاد اشتغال برای هموطنان خود، برای سایر کشورها ایجاد اشتغال کند.

   

  امام جمعه اهر افزود: بسیار مهم است که لباس‌های ما در کشور خودمان و با توجه به فرهنگ خودمان دوخته شود نه با فرهنگ کشورهای غربی و همسایه.

   امام جمعه اهر در ادامه افزود: متاسفانه هر کجا را نگاه می‌کنیم، نوشته‌اند مبل ترکیه، مگر مبل‌های ایران چه چیزی کم دارند. ایران خود جزو بهترین تولیدکنندگان و صادرکنندگان مبلمان است. این چه تفکری است که  به جای خرید اجناس تولید داخل و حمایت از تولید و اشتغال کشور، اجناس خارجی تبلیغ می‌شود و امروزه بحث فرهنگ مصرف خود مشکل اساسی در جامعه ماست.

   

  وی در بحث نامگذاری کودکان نیز تصریح کرد: امروزه مد شده برای کودکان نام‌های خارجی می‌گذارند به گونه‌ای که حتی پدر مادر کودک نام او را به سختی تلفظ می‌کند. مگر نام‌های ایرانی و اسلامی چه مشکلی دارند. مگر نام حضرت فاطمه(س) چه ایرادی دارد که نام‌های خارجی برای فرزندان خود انتخاب می‌کنید، چرا باید فرهنگ ما به سمتی برود که با فرهنگ‌های خارجی عجین شویم.

  نظرات کاربران در مورد "حمایت از تولید لباس‌های داخلی باید به یک فرهنگ تبدیل شود"
 • ارسال پیامک

  ارسال انبوه پیامک تبلیغاتی09144261077


  www.shahryarsms.ir

 • چاپ نایلکس تبلیغاتی

  برای اولین بار در ارسباران09144261077


  http://www.aharnoma.ir/