امروز و ساعت دقیقه می باشد.
 • تاریخ انتشار خبر : شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۶ | کد خبر : 49141 | نویسنده : مدیر
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 •  ۳ سال از کلنگ زنی آهک هیدراته از سوی وزیر صنعت و معدن گذشت/ عملیات اجرایی هنوز آغاز نشده است

 • دسته بندی مطلب : اخبار اهر و منطقه ارسباران , اخبار منتخب , اخبار هریس , ارسباران , خبر ویژه | تعداد بازدیدها : 287 بازدید نفر
 • نماینده مردم اهر و هریس در مجلس:
   ۳ سال از کلنگ زنی آهک هیدراته از سوی وزیر صنعت و معدن گذشت/ عملیات اجرایی هنوز آغاز نشده است
  اهرنما،نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه با گذشت سه سال از کلنگ زنی کارخانه آهک هیدراته به دست مهندس نعمت زاده وزیر صنعت و معدن و تجارت هنوز عملیات اجرایی آن آغاز نشده است.

  به گزارش اهرنما،بیت‌اله عبدالهی امروز در گفت‌وگو با خبرگزاری صداو سیما در اهر اظهار داشت: کارخانه آهک هیدراته از سوی شرکت مس آذربایجان در محل شهرک صنعتی اهر سه سال پیش کلنگ آن توسط وزیر صنعت به زمین زده شد و با گذشت سه سال از آغاز عملیات اجرایی هیچ اقدامی برای عملیاتی کردن این پروژه مهم صورت نگرفته است و پس از پیگیری لازم اعلام می نمایند که توجیه اقتصادی ندارد.

  وی تأکید کرد: اگر این پروژه توجیه اقتصادی ندارد چرا کلنگ زنی شده و اگر دارد، که حتماً توجیه لازم را دارد و تولیدات این کارخانه در کارخانجات معدن مس مورد استفاده قرار می‌گیرد چرا اجرا نشده است.

  این نماینده مجلس با انتقاد از کسانی که در اجرای این پروژه اشتغالزا و صنعتی تعلل کردند، افزود: در این راستا جلساتی با معاون معدن و قائم مقام وزیر در جهت پیگیری مشکلات صنعت و معدن منطقه و فعال کردن پروژه‌های معدنی صورت گرفته که امیدواریم این امر منتج به نتیجه شده و زمینه برای اشتغال جمعی از جوانان منطقه فراهم شود.

  وی معضل بیکاری را یکی از مشکلات اساسی شهرستان‌های اهر و هریس برشمرد و افزود: متأسفانه با وجود معادن غنی مس، طلا و سنگ‌های تزئینی و قیمتی عدم همراهی مناسب با سرمایه‌گذاران باعث شده اقدام قابل توجهی در این زمینه صورت نگیرد.

  عبداللهی مس انجرد را یکی از معادن مهم منطقه عنوان کرد که با مشارکت بخش خصوصی و بانک تجارت کار نصب تجهیزات و ماشین آلات این مجتمع آغاز شده ولی متأسفانه به علت برخی مشکلات اجتماعی و عدم همکاری برخی افراد ،این پروژه با مشکل مواجه شده که امیدواریم با همراهی و تعامل لازم اهالی و مسئولین امر بزودی شاهد تسریع و تکمیل این پروژه مهم و اشتغالزا در منطقه باشیم.

  وی افزود: سیاست دولت و مجلس حمایت از سرمایه‌گذاری و زمینه‌سازی برای اشتغال می‌باشد و در این زمینه هر سرمایه‌گذاری که بتواند در بحث توسعه معادن شهرستان‌های اهر و هریس مشارکت جدی کند از تسهیلات حمایتی بهره‌مند می‌شود.

  نظرات کاربران در مورد " ۳ سال از کلنگ زنی آهک هیدراته از سوی وزیر صنعت و معدن گذشت/ عملیات اجرایی هنوز آغاز نشده است"
 • ارسال پیامک

  ارسال انبوه پیامک تبلیغاتی09144261077


  www.shahryarsms.ir

 • چاپ نایلکس تبلیغاتی

  برای اولین بار در ارسباران09144261077


  http://www.aharnoma.ir/