امروز و ساعت دقیقه می باشد.
 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ | کد خبر : 49103 | نویسنده : مدیر
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • ساعات کاری ۴ مرز بین ایران و جمهوری آذربایجان ۲۴ ساعته می‌شود

 • دسته بندی مطلب : اخبار استان , اخبار اهر و منطقه ارسباران , اخبار برگزیده , اخبار منتخب , ارسباران | تعداد بازدیدها : 360 بازدید نفر
 • سفیر جمهوری آذربایجان مطرح کرد
  ساعات کاری ۴ مرز بین ایران و جمهوری آذربایجان ۲۴ ساعته می‌شود/ کاهش ۶۰ دلار هر کامیون عبوری
  اهرنما،سفیر جمهوری آذربایجان گفت: با توجه به درخواست رئیس جمهوری ایران در خصوص ۲۴ ساعته شدن ساعت کاری گمرکات مرزی بین ۲ کشور، اعلام می‌کنیم آمادگی داریم ساعات کاری ۴ مرز بین ۲ کشور را همچون مرز جلفا ۲۴ ساعته کنیم.

  به گزارش اهرنما به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز، نیاد حسین اف، سفیر جمهوری آذربایجان ظهر امروز در تهران طی دیدار با استاندار آذربایجان‌شرقی، با بیان اینکه از لحظه ورود به فرودگاه تبریز شاهد مهمان‌نوازی تبریزی‌ها بودم، اظهار داشت: سالانه یک میلیون نفر از آذربایجان به ایران مسافرت می‌کنند که از این تعداد ۹۰ درصد برای معالجه و درمان بوده که با لطف مردم تبریز رو به رو می‌شوند و این مسئله قابل قدردانی است.به گزارش اهرنما به نقل از

  وی افزود: در خصوص مسئله ویزای آذربایجان مشکلاتی وجود داشت که در طول یک‌سال گذشته اقداماتی در این خصوص انجام شده و امروز هیچ کسی برای اخذ ویزا نیاز به مراجعه به سفارت و کنسولگری ندارد.

  سفیر جمهوری آذربایجان، خاطرنشان کرد: با توجه به درخواست رئیس جمهوری ایران در خصوص ۲۴ ساعته شدن ساعت کاری گمرکات مرزی بین ۲ کشور، اعلام می‌کنیم آمادگی داریم ساعات کاری ۴ مرز بین ۲ کشور را همچون مرز جلفا ۲۴ ساعته کنیم.

  وی اضافه کرد: در یک‌سال گذشته مبادلات تجاری بین آذربایجان و ایران ۷۵ درصد افزایش داشته که در مقایسه با مبادلات تجاری بین کشورهای همسایه تنها با کشور ایران در بحث مبادلات تجاری افزایش داریم و این ۷۵ درصد افزایش هم در خصوص مبادلات غیر نفتی است.

  حسین اف با بیان اینکه امروز به دنبال توسعه اقتصادی هستیم و به بحث توریسم ترانزیت توجه داشته‌ایم، گفت: در گذشته ۵ هزار کامیون بین ۲ کشور مبادله می‌شد که بر اساس مذاکرات انجام شده مقرر شد به ۱۵ هزار کامیون بدون حق گمرک بدل شود.

  وی خاطرنشان کرد: همچنین در کمیسیون مشترک توافق شد تا مسئله دریافت ۱۶۰ دلار هزینه برای هر کامیون در صورت عبور بیش از ۱۵ هزار کامیون مقرر شده از ماه ژوئیه یکصد دلار خواهد شد.

  سفیر جمهوری آذربایجان در ایران، ادامه داد: در راستای توسعه همکاری‌های بین ۲ کشور راه‌های مواصلاتی جاده‌ای بین آذربایجان تا ایران تا حدودی تعمیر شده و همچنین خط راه‌آهن آذربایجان تا ایران در وضعیت مناسبی قرار داشته و در آستارا ترمینالی در حال ساخت است.

  وی با بیان اینکه تبریز یک شهر تجاری بوده و بازار تبریز از گذشته‌های دور مشهور است، گفت: برای توسعه علاقمندی اقتصادی بین ۲ کشور باید تلاش کنیم و ظرفیت‌های گسترش روابط بین ۲ کشور بسیار زیاد است.

  نظرات کاربران در مورد "ساعات کاری ۴ مرز بین ایران و جمهوری آذربایجان ۲۴ ساعته می‌شود"
 • ارسال پیامک

  ارسال انبوه پیامک تبلیغاتی09144261077


  www.shahryarsms.ir

 • چاپ نایلکس تبلیغاتی

  برای اولین بار در ارسباران09144261077


  http://www.aharnoma.ir/