امروز و ساعت دقیقه می باشد.
 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ | کد خبر : 48881 | نویسنده : مدیر
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تب و تاب سه انتخابات در اهر

 • دسته بندی مطلب : اخبار اهر و منطقه ارسباران , ارسباران , خبر ویژه | تعداد بازدیدها : 279 بازدید نفر
 • فارس گزارش می‌دهد
  تب و تاب سه انتخابات در اهر
  اهرنما،با آغاز تبلیغات ریاست جمهوری، میاندوره‌ای مجلس و شوراهای اسلامی شهر و روستا در شهرستان اهر، چهره شهر رنگ و بوی انتخابات به خود گرفته و شور خاصی ایجاد کرده است.

  به نقل از خبرگزاری فارس از اهر، با آغاز تبلیغات ریاست جمهوری، میاندوره‌ای مجلس شورای اسلامی و شوراهای اسلامی شهر و روستا در شهرستان اهر، چهره شهر رنگ و بوی انتخابات به خود گرفته و به هر نقطه شهر که می روی پوسترهای رنگارنگ، بنرهای عریض و طویل، بادکنک‌های بزرگ و کوچک، پخش شیرینی، برگزاری کنسرت‌های زنده عاشیقی، سخنرانی‌ها در مساجد و محافل عمومی، چاپ سررسید و تقویم اختصاصی، کارناوال‌های خودرویی و خلاصه هر یک از کاندیداها با ابتکارات جدید سعی در جلب مخاطبان بیشتر دارند.
  فرماندار اهر در این باره گفت: به جهت هم‌زمانی برگزاری سه انتخابات ریاست جمهوری، میاندوره‌ای مجلس شورای اسلامی و شوراهای اسلامی شهر و روستا تب و تاب انتخاباتی این شهرستان را نسبت به سایر شهرها به جهت انتخابات همزمان میاندوره‌ای مجلس دهم شورای اسلامی دو چندان کرده است.
  سید محمد عابدی گفت: هم اکنون با انصراف یک نفر از کاندیداهای تائید صلاحیت شده انتخابات میاندوره‌ای مجلس تعداد کاندیداهای فعال در تبلیغات انتخابات مجلس ۲۲ نفر است.
  وی به کاندیداهای شورای اسلامی شهر نیز اشاره کرد و افزود: از ۹۸۸ کاندیدای تأیید صلاحیت شده هفت نفر انصراف خود را اعلام کرده‌اند و هم اکنون ۹۱ نفر کاندیدای شورای اسلامی شهر اهر در موعد قانونی تبلیغات انتخاباتی خود را شروع کرده‌اند.
  رئیس ستاد انتخابات شهرستان اهر گفت: تلاش برای حضور حداکثری مردم در انتخابات وظیفه همگانی بوده و همه باید تلاش کنیم زمینه این مشارکت عمومی را فراهم کنیم.
  این مقام مسؤول رعایت قانون، پرهیز از قانون‌شکنی، توسط کاندیداهای مجلس، شوراهای اسلامی را یک ضرورت برشمرد و افزود: انتظار داریم کاندیداها با تبلیغات قانونمند و برگزاری جلسات و سخنرانی و نصب پوسترها و بنرها و سایر اقلام تبلیغاتی در مکان‌های تعیین شده در نظافت و پاکیزگی شهری در ایام تبلیغات کوشا باشند.

  از سخنان تنش زا و تفرقه‌انگیز پرهیز شود
  رئیس هیئت نظارت بر شوراهای اسلامی شهر اهر نیز گفت: جلسات توجیهی برای کاندیداهای محترم شوراهای اسلامی شهر اهر برگزار شده است.
  مرتضی حسن پور افزود: از کاندیداها انتظار داریم با متانت و پرهیز از سخنان تنش‌زا و تفرقه‌انگیز برنامه‌های خود را برای مردم به عناوین مختلف اطلاع‌رسانی کنند.

  انتخابات نشان بلوغ سیاسی و قدرت ملی است
  رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شهرستان اهر گفت: برگزاری انتخابات در ایران اسلامی، نشان بلوغ سیاسی و تجلی وحدت و همدلی مردم در تقویت توان ملی و قدرت سیاسی کشور در سطح بین‌المللی عنوان کرد.
  حمزه مرادی، برگزاری یک انتخابات سالم، بی‌طرفانه و پرشور را از اهداف عوامل دست‌اندرکار انتخابات برشمرد و افزود: صیانت از آرای تک تک آحاد مختلف مردم وظیفه شرعی و دینی همه ماست و هرگونه تخلف در انتخابات را رصد می‌کنیم.

  دستگاه قضایی در کمال بی‌طرفی امانت دار آرای مردم است
  رئیس شورای پیشگیری از جرایم انتخابات گفت: دستگا قضایی در کمال بی‌طرفی امانتدار مردم است و تمام تلاش دست‌اندرکاران بر صیانت از آرای مردمی بوده و الحمدالله در این راستا تمام مقدمات لازم برای این امر فراهم شده است.
  حجت‌الاسلام محمدعلی نظری، رعایت اخلاق انتخاباتی در رفتار و گفتار کاندیداها ضروری برشمرد و افزود: تلاش کنیم با وحدت و همدلی زمینه را برای حضور حداکثری مردم در انتخابات ۲۹ اردیبهشت ماه فراهم کنیم تا بار دیگر انسجام ملی و اقتدار بین‌المللی خود را در پای صندوق‌های رأی به نمایش بگذاریم.

  به تخلفات انتخاباتی کاندیداها خارج از نویت رسیدگی می‌شود
  دادستان عمومی و انقلاب اهر از رسیدگی خارج از نوبت به تخلفات انتخاباتی کاندیداهای میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی و شوراهای اسلامی شهر و روستا خبر داد.
  یعقوب شهبازپور گفت: در محل این نهاد قضایی شعبه ویژه بازپرسی و دادگاه ویژه جرایم انتخاباتی برای رسیدگی به تخلفات انتخاباتی کاندیداها تشکیل شده و با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.
  وی در این جلسه اظهار کرد: هرگونه سوءاستفاده از امکانات دولتی و بیت‌المال به نفع یا به هر یک از کاندیداها ممنوع بوده و مسؤولان ادارات موظفند هر یک از کاندیداهایی که کارمند ادارات هستند توجیه لازم را بنمایند که هرگونه سوءاستفاده از موقعیت اداری و سازمانی در انتخابات جرم بوده و با متخلفان برخورد جدی خواهد شد.
  دادستان عمومی و انقلاب اهر به برخی نظرسنجی‌ها در خصوص کاندیداهای مجلس و شوراهای اسلامی اشاره کرد و گفت: اکثر این نظرسنجی‌ها از پیش تعیین شده و ساختگی بوده و در این راستا به افراد متخلف تذکرات لازم داده شده و در صورت تکرار با متخلفان برخورد قضایی خواهد شد.
  رعایت اخلاق و قانون از طرف مجریان انتخابات و نامزدها یادآور شد و رعایت خطوط قرمز از جمله ولایت فقیه، قوم‌گرایی، تقسیمات کشوری و امنیت را مورد تأکید قرار داد.
  دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اهر با اشاره به اینکه نامزدها حق ندارند از افراد چالش برانگیز در تبلیغات و انتخابات استفاده کنند، افزود: ورود برخی افراد چالش برانگیز در انتخابات‌های گذشته شاهد آسیب‌هایی در این عرصه بودیم در حالی‌ که خود نامزدها نیز می‌توانند خود را معرفی کنند و اگر نامزدی قصد دارد که از سخنرانان کشوری استفاده کند باید پیش از اجرا با فرمانداری هماهنگی‌های لازم را انجام دهد.

  گزارش از: حسن بالاگر

  نظرات کاربران در مورد "تب و تاب سه انتخابات در اهر"
 • ارسال پیامک

  ارسال انبوه پیامک تبلیغاتی09144261077


  www.shahryarsms.ir

 • چاپ نایلکس تبلیغاتی

  برای اولین بار در ارسباران09144261077


  http://www.aharnoma.ir/