امروز و ساعت دقیقه می باشد.
 • تاریخ انتشار خبر : شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ | کد خبر : 48806 | نویسنده : مدیر
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • آغاز عملیات اجرایی پیست دائمی سوارکاری هارنای کلیبر

 • دسته بندی مطلب : اخبار اهر و منطقه ارسباران , اخبار منتخب , اخبار کلیبر , ارسباران | تعداد بازدیدها : 263 بازدید نفر
 • آغاز عملیات اجرایی پیست دائمی سوارکاری در قشلاق هارنای کلیبر

  بیست و چهارمین دوره جشنواره فرهنگی ورزشی عشایری با حضور جمعی از عشایر شمال غرب کشور در رشته‌های مختلف تیراندازی با اسب، دو میدانی، سوارکاری، کشتی بومی و طناب‌کشی در منطقه عشایرنشین فشلاق هارنای روستای نجف تراکمه بخش آبش احمد شهرستان کلیبر برگزار شد.

  به گزارش ایسنا، «محمدصادق پورمهدی» معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی نقش عشایر را در تولیدات دامی، کشاورزی، تولیدات صنایع‌دستی و بومی در سطح استان و کشور بسیار مهم و تأثیرگذار برشمرد.
   
  وی افزود: مسئولان استانی همه تلاش‌های خود را در جهت آسایش، رفاه و امنیت مردم و خصوصاً جامعه عشایری انجام می‌دهند.
   
  معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: دولت تدبیر و امید در راستای ایجاد آرامش و رفاه در زندگی و امرار معاش مرم غیور و غیرتمند عشایری، برنامه‌ها و تدابیر مختلفی تاکنون اجرا کرده که امیدواریم در آینده نیز با همراهی مردم و مسئولین گام‌های موثرتری در این زمینه برداشته شود.
   
  پورمهدی اظهار امیدواری کرد که با همکاری استانداری، فرمانداری کلیبر و سایر مسئولان استانی و شهرستانی بتوانیم تا سال آینده پیست دائمی سوارکاری هم‌چنین مکانی مناسب برای برگزاری این‌گونه جشنواره فرهنگی ورزشی عشایری در این منطقه راه‌اندازی کنیم که در این راستا بزودی عملیات اجرایی و زیرسازی این طرح در منطقه قشلاق هارنای روستای نجف تراکمه بخش آبش احمد شهرستان کلیبر اجرا می‌شود.
   
  در ادامه این جشنواره نماینده مردم کلیبر، خداآفرین و هوراند نیز ایجاد پیست دائمی سوارکاری و ساخت مکان مناسب برای جشنواره فرهنگی ورزشی عشایری در این منطقه را بسیار مهم عنوان کرد.
   
  «قلی‌الله قلی‌زاده» اظهار امیدواری کرد تا سال آینده شاهد افتتاح و بهره‌برداری پیست دائمی اسب سواری و محل اجرای جشنواره‌ها در مکانی بهتر و مناسب‌تر در این منطقه برای عرضه بهتر محصولات، پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های فراوان عشایر باشیم.
   
  وی گفت: متأسفانه به‌علت بارش های کم امسال طراوت و شادابی و سرسبزی در این منطقه چندان به چشم نمی‌خورد، اما حضور مردم با فرهنگ کشور و عشایر منطقه در این مکان طراوت و سرسبزی دوباره به این منطقه داده و امیدواریم این حضور مردم و مسئولین بتواند زمینه شناخت بهتر و بیشتر این جامعه عشایری را فراهم کرده تا در برنامه‌ریزی‌ها و حمایت‌های دولت در این زمینه بیشتر اجرایی شود.
   
  نماینده مردم کلیبر، خداآفرین و هوراند و عشایر منطقه را یک نعمت برای این منطقه برشمرد و افزود: هر سال با استقبال بیشتر مردم و عشایر در این جشنواره فرهنگی ورزشی عشایری روبرو هستیم و این توجه و استقبال می‌تواند به توسعه، پیشرفت و ترقی این گونه برنامه‌ها کمک کند که امیدواریم با ایجاد زیرساخت‌های مناسب و میزبانی بهتر در این گونه برنامه‌ها در سال‌های آینده شاهد استقبال بیشتر نیز باشیم.
   
  وی، از همکاری و همراهی مردم و مسئولین استانی و شهرستانی در برگزاری بیست و چهارمین جشنواره فرهنگی ورزشی عشایری قدردانی کرد.
   
  در این جشنواره ۹۷ ورزشکار مرد و زن عشایر در رشته‌های دو و میدانی، اسب‌سواری، کشتی محلی(زوراما) و طناب‌کشی به رقابت پرداختند.
   
  مسابقات اسب‌سواری با شرکت ۳۸ سوار کار در چهار کورس برادران و یک کورس بانوان برگزار شد.
   
  در بخش سوارکاری که مهیج‌ترین بخش این جشنواره بود در کورس که با حضور هشت اسب بومی برگزار شد چابک سوار هادی حاج خاجلو با اسب کهر قهرمان شد و فاضل شیری با اسب کارتال و بختیار صالحی با اسب گوی دوم و سوم شدند.
   
  کورس با ۱۰راس اسب بومی برگزار و چابک سوار اسماعیل روحی با اسب فلیکا قهرمان شد و جواد عبادی با اسب ماریا و علی ولیزاده با اسب ایلدیریم جلفا دوم و سوم شدند.
   
  کورس سوم نیز با حضور ۸ راس اسب بومی برگزار شد که چابک سوار عرفان کرم داد با اسب مستان قهرمان شد و اصغر روحی با اسب هارای و احد جندی با اسب رخش بی قرار در جایگاههای دوم و سوم ایستادند.
   
  کورس چهارم با چهار راس اسب دو خون و کرد برگزار شد که چابک سواران وحید اسکندری با اسب ماندگار، میثم متقی زاده با اسب قره خان و مهدی شیرزاده با اسب کهربا اول تا سوم شدند.
   
  در کورس پنجم و اختصاصی بانوان مخلوقه خانی معروف به مه لقا با اسب کیان قهرمان شد و شهرزاد قاسم پور با اسب ایلدیریم در رده دوم ایستاد و لیلا غفاری با اسب تایلان سوم شد

  نظرات کاربران در مورد "آغاز عملیات اجرایی پیست دائمی سوارکاری هارنای کلیبر"
 • ارسال پیامک

  ارسال انبوه پیامک تبلیغاتی09144261077


  www.shahryarsms.ir

 • چاپ نایلکس تبلیغاتی

  برای اولین بار در ارسباران09144261077


  http://www.aharnoma.ir/