امروز و ساعت دقیقه می باشد.
 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۶ | کد خبر : 48637 | نویسنده : مدیر
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • نماینده کارآمد با انتخاب آگاهانه

 • دسته بندی مطلب : اخبار اهر و منطقه ارسباران , اخبار برگزیده , ارسباران , خبر ویژه | تعداد بازدیدها : 316 بازدید نفر
 • نماینده کارآمد با انتخاب آگاهانه
  بیاییم در انتخابات پیش رو، با درک صحیح نیازهای جامعه امروزی، افرادی را انتخاب کنیم که معیارهای یک نماینده اصلح را که از مهم‌ترین آنها ولایت‌مداری، پاکدستی، امانت‌داری، پیگیری مطالبات مردم و از همه مهم‌تر تخصص و تعهد لازم را در کنار هم داشته باشند انتخاب کنیم.

  به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، اردیبهشت ماه سال ۹۶ به علت برگزاری انتخابات مهم ریاست جمهوری، میاندوره ای مجلس دهم شورای اسلامی در برخی از شهرستان‌ها و انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از روزهای مهم و حساس بعد از انقلاب اسلامی  محسوب می‌شود که به علت ویژگی‌های مهم  هر سه مورد  حضور حداکثری آگاهانه مردم در این انتخابات در سطح ملی از اهمیت خاصی برخوردار است.

  اما آنچه که راقم این سطور به دنبال آن است، این است که علاوه بر یک وظیفه ملی و میهنی که حضور حداکثری در انتخابات را ضروری می‌سازد، یک وظیفه منطقه‌ای نیز بر دوش مردم بصیر اهر به علت حساسیت موضوع، سنگینی می‌کند، مسئله انتخابات میاندوره‌ای مجلس دهم و انتخابات شورای اسلامی است که باید در این خصوص با حساسیت بیشتر و به دور از تصمیمات قومی و قبیله‌ای برخورد کرد.

  ناگفته پیداست که در هر دو مقوله مورد اشاره، انتخاب نمایندگانی  اصلح، حایز اهمیت می باشد و باید گفت که اهمیت انتخاب نمایندگان پارلمان شهری کمتر از انتخاب نماینده برای مجلس شورای اسلامی نیست و این مهم ، باید مورد توجه جدی مردم شریف این شهرستان قرار گیرد تا خدای ناکرده برخی  ازاشتباهات و غفلت گذشته دوباره تکرار نشود.

  متأسفانه ما اهری‌ها، مسئله آزمون و خطا را چندین بار در انتخابات گذشته تکرار کرده‌ایم و هر بار دود غفلت‌ها و برخی تعصبات بی‌مورد  قومی و قبیله‌ای  به چشم خودمان رفته است این در حالی است که با وجود تمام تلاش‌ها در بحث توسعه و عمران و آبادانی شهرستان، هنوز هم که هنوز است اندرخم یک کوچه‌ایم و به جای اینکه مثل سایر شهرها دنبال مسائل کلان در توسعه منطقه باشیم، در مطالبات عمومی شهرستان،  از جمله بزرگراه اهر – تبریز که قریب به یک دهه است عملیات اجرایی آن آغاز شده ، درجا می‌زنیم  و این پروژه با وجود قول‌های متعدد در دولت‌های گذشته و فعلی، هنوز به سر انجام نرسیده و روزانه شاهد تصادفات ناگوار در این جاده مرگ هستیم.

   بحث اشتغال و سرمایه‌گذاری از دیگر مواردی است که هنوز در این حوزه مشکل داریم و جوانان و مغزهای این منطقه به جهت نبود بازار کار مناسب و اشتغال  پایدار، ترک دیار کرده و در غربت، گذران زندگی می‌کنند.

  وجود بیش از ۱۰ هزار تحصیلکرده بیکار از دیگر مواردی است که اگر تدبیر خاصی در این خصوص  اندیشیده نشود، قطعاً در آینده شاهد بروز مشکلات  حاد اجتماعی خواهیم بود.

  متأسفانه در گذشته با وجود اینکه این شهرستان به علت مرکزیت منطقه ارسباران که حق پدری برای تمام شهرستان‌های منطقه دارد و به سان فرزندانی هستند که بزرگ شده و مستقل شده‌اند.

  شهرستان‌های کلیبر، ورزقان ، هوراند و خداآفرین  که روزگاری به عنوان  یکی از بخش‌های شهرستان اهر  مطرح بودند، الحمدالله به مثابه همان پدر و پسر بزرگ شده و به فرزند رشید تبدیل شده‌اند و روشن است که رشد و توسعه این شهرستان‌ها برای شهروندان اهری یک افتخار است، اما نباید از این نکته غافل شد که یک شهرستان مولد مثل اهر، به عنوان یک شهرستان مرکزی ،دیگران را شاخ و برگ داده ، تا چه مقدار برای  خود نیز موقعیتی دست و پا کرده است؟ موقعیت‌ها و قابلیت‌های گذشته پیشکش، آیا همپای شهرهای هم تراز خود  توسعه و ارتقاء پیدا کرده و یا روز به روز تنزل پیدا می‌کند؟

  شهرستان‌های همسان با اهر و حتی کمتر از آنها به فرمانداری ویژه تبدیل شده‌اند و اختیار فرمانداران تا حد معاون استاندار و درجه ادارات در حد معاون مدیرکل ارتقاء یافته است و قطعا امکانات و اعتبارات نیز بر حسب همین درجه بندی‌ها  افزایش داشته است اما  این شهر تاریخی و فرهنگی همچنان  مشکلات متعددی در حوزه های مختلف دارد که  با باید همه کمک کنند  و تحقق این امر با وحدت و همدلی همراهی و همکاری مسوولان و مردم میسر است.

  واقعیت این است که با کمی تأمل و مروری بر گذشته‌های نه چندان دور، خودمان را مقصر خواهیم دید و بدانیم که از ماست که بر ماست و اگر در انتخاب‌های خود در گذشته  بیش از پیش دقت می‌کردیم و تعصبات قومی و قبیله‌ای در انتخاب چه در بحث مجلس شورای اسلامی و چه در شوراهای اسلامی را کنار گذاشته و با بصیرت کامل، انتخاب آگاهانه‌ای داشتیم، قطعا امروز شاهد وضعیت بهتری را شاهد بودیم.

  آخر سخن، اینکه بیاییم  در انتخابات پیش رو، با درک صحیح نیازهای جامعه امروزی، افرادی را انتخاب کنیم که معیارهای یک نماینده اصلح را که  از مهم‌ترین آنها ولایت‌مداری، پاکدستی، امانت‌داری، پیگیری مطالبات مردم و از همه مهم‌تر تخصص و تعهد  لازم  را در کنار هم داشته باشند انتخاب کنیم.

  بدیهی است که  نقش پیشکسوتان، فرهیختگان، نخبگان، بزرگان قوم، معتمدین، ریش سفیدان و افرادی که به نحوی مردم از آنها حرف شنوی دارند در روشنگری افکار عمومی خیلی  مهم و تأثیرگذار بوده و باید در این امر مهم تلاش مضاعف  کنند.

     نگارنده:  حسن بالاگر

  نظرات کاربران در مورد "نماینده کارآمد با انتخاب آگاهانه"
 • ارسال پیامک

  ارسال انبوه پیامک تبلیغاتی09144261077


  www.shahryarsms.ir

 • چاپ نایلکس تبلیغاتی

  برای اولین بار در ارسباران09144261077


  http://www.aharnoma.ir/