امروز و ساعت دقیقه می باشد.
 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۶ | کد خبر : 48626 | نویسنده : مدیر
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • واحد اهر جزو ۵ دانشگاه برتر آزاد اسلامی شمالغرب کشور

 • دسته بندی مطلب : اخبار استان , اخبار اهر و منطقه ارسباران , اخبار علمی و آموزشی , ارسباران , دانشگاه , عمومی | تعداد بازدیدها : 285 بازدید نفر
 • واحد اهر جزو ۵ دانشگاه برتر آزاد اسلامی شمالغرب کشور

  اهرنما/ در چهارمین ارزیابی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی توسط پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ( ISC )  تعداد ۳۵۳ واحد این دانشگاه مورد ارزیابی قرار گرفتند که واحد اهر رتبه ۴۵ را کسب کرد.

  به گزارش اهرنما/ رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر در جمع خبرنگاران گفت: این واحد دانشگاهی با درجه سازمانی بسیار بزرگ (الف) و بیش از شش هزار دانشجو در قریب به ۲۰۰ رشته تحصیلی از جمله ۱۴ رشته در مقطع دکترای تخصصی، ۶۷ رشته در مقطع کارشناسی ارشد و سایر رشته‌های مقطع کارشناسی و کاردانی با ۲۳۵ نفر هیات علمی و ۱۲۲ نفر کارمند تمام وقت به عنوان بزرگترین مجتمع آموزش عالی منطقه ارسباران و شمال شرق استان آذربایجان‌شرقی فعالیت دارد.

  نادر اسدی افزود: واحد اهر با دارا بودن بزرگترین مسجد و مجتمع فرهنگی دانشگاه‌‌های شمالغرب کشور با یادمان شهدای گمنام و کانون‌های فرهنگی اجتماعی فعال دانشجویی در حوزه فرهنگی و طرح‌های ماندگار، پیشرو واحدهای منطقه می‌باشد.

  وی وجود دو کتابخانه مرکزی و علوم انسانی با بیش از ۵۱ هزار جلد کتاب و سایت‌های اینترنتی متعدد با پهنای باند ۱۰ Mbps، مجلات علمی مصوب، امکان استفاده از کتابخانه دیجیتالی، سیستم وایرلس، سابقه برگزاری ده‌ها همایش منطقه‌ای، ملی و بین المللی، مرکز رشد فعال و کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌های پیشرفته را از پتانسیل‌های پژوهشی این واحد برشمرد و باتوجه به اهمیت شاخص پژوهش و فناوری در رتبه‌بندی به عنوان اصلی ترین معیار بر توجه بیش از پیش به فعالیت این حوزه تاکید کرد.

  اسدی چاپ ۳۵۷ مقاله در مجلات ISI ، ۳۲۵ مقاله در مجلات معتبر، ۵۵۲ مقاله در همایش های معتبر داخلی و خارجی ، ۹۵ طرح پژوهشی خاتمه یافته و برگزاری یک همایش بین المللی، سه همایش ملی و چهار همایش منطقه‌ای و ۳۲ سخنرانی علمی ، ۱۳ عنوان کتاب چاپ شده و بیش از ۳۵۰۰ پایان نامه تحصیلات تکمیلی دفاع شده را از فعالیت‌های شاخص حوزه پژوهش برشمرد.

  رئیس واحد اهر گفت: این واحد با توجه به امکانات گسترده آموزشی، پژوهشی، ورزشی، خوابگاهی، رفاهی و فضای سبز زیبا و کم نظیر و به جهت دارا بودن رشته تحصیلی متنوع در مقاطع مختلف، اساتید شاخص، فضای گسترده و پیشینه پژوهشی جزو برترین واحدهای شمالغرب کشور می باشد.

  گفتنی است گروه رتبه بندی پایگاه ( ISC ) واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی را براساس ۲۳ شاخص در قالب پنج معیار کلی پژوهش، آموزش، وجهه بین‌المللی، تسهیلات و فعالیت‌های اجتماعی و اقتصادی مورد رتبه‌‌بندی قرار داد و واحد اهر در بین کلیه واحدهای دانشگاهی استان‌های آذربایجان‌شرقی، آذربایجان‌غربی و اردبیل رتبه پنج را کسب کرد.

  نظرات کاربران در مورد "واحد اهر جزو ۵ دانشگاه برتر آزاد اسلامی شمالغرب کشور"
 • ارسال پیامک

  ارسال انبوه پیامک تبلیغاتی09144261077


  www.shahryarsms.ir

 • چاپ نایلکس تبلیغاتی

  برای اولین بار در ارسباران09144261077


  http://www.aharnoma.ir/