امروز و ساعت دقیقه می باشد.
 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۴ | کد خبر : 35034 | نویسنده : مدیریت
 • تعداد نظرات : ۱ نظر
 • بلاتکلیفی و تعطیلی سه ساله کارخانه کمپوست اهر

  /گزارش/
  بلاتکلیفی و تعطیلی سه ساله کارخانه کمپوست اهر + عکس

  اهرنما/ برابر ماده ۴ آیین نامه مدیریت های اجرایی، پسماندهای عادی باید از طریق ارائه طرح جامع و تفصیلی، مدیریت شود که این امر توسط شهرداری ها و بخشداری های هر شهر صورت می گیرد. وجود یک مکان مناسب برای دفن و دفع پسماند در هر شهری ضروری و الزام آور است.

  IMG_0193

  به گزارش اهرنما، برای این منظور علاوه بر مکان یابی مناسب برای دفن زباله ها،باید در کارخانه های کمپوست نیز علاوه بر بازیافت زباله ها به صورت کود آلی، از انتشار هرگونه آلودگی های زیست محیطی جلوگیری شود.

  کلنگ احداث کارخانه کمپوست شهرستان اهر در سال ۱۳۷۴ با عقد قرارداد ما بین سرمایه گذار بخش خصوصی و با مشارکت شهرداری اهر به زمین زده شد و این پروژه زیست محیطی براساس نیاز این شهرستان و حتی شهرستان های اطراف مانند کلیبر، ورزقان و هریس با تمام کش و قوس های فراوانی که داشت بالاخره در تاریخ ۱۳۹۱ به اتمام رسید و با حضور استاندار سابق آذربایجان شرقی، مسئولان شهرستانی، سرمایه گذاران و مردم به بهره برداری رسید.

  این کارخانه به عنوان دومین پروژه بازیافت زباله در استان، با هدف تولید کمپوست و برگشت مواد آلی به چرخه طبیعت و کاهش ۸۰ درصدی حجم زباله در زمینی به مساحت هفت هکتار ایجاد شد.

  از این مساحت پنج هزار و ۶۵۰ متر مربع آن استفاده بهینه برای احداث کارخانه و انبار بود و بخشی نیز به سایت دانشگاه علمی کاربردی این مجتمع اختصاص داشت که با هزینه ای برابر ۲۰میلیارد ریال که بخش خصوصی ۷۰ درصد و شهرداری ۳۰ درصد این هزینه را به عهده گرفته بودند، عملیات اجرایی آن به اتمام رسید.

  فرماندار اهر ، با بیان اینکه سلامتی شهروندان و حفظ محیط زیست از اولویت های کاری مسئولان است، گفت: تمام مسئولان شهر به ویژه شهرداری و شورای شهر وظیفه دارند در اولین فرصت ممکن و هرچه سریعتر به مشکلات این کارخانه رسیدگی نمایند و چرخ کارخانه را دوباره به گردش درآورند.

  سید محمد عابدی افزود: متأسفانه مدتی پس از بهره برداری از کارخانه کمپوست به علت برخی مشکلات مابین شهرداری و طرف سرمایه گذار این کارخانه عملاً تعطیل شده که امیدواریم با پیگیری مسئولین ذیربط این مشکل به زودی حل شود.

  رئیس اداره محیط زیست شهرستان اهر نیز در گفت وگو با ایسنا، از تعطیلی کارخانه کمپوست این شهرستان انتقاد کرد و بازگشایی آن را ضروری برشمرد.

  حسن جبلی پیما، جهت جلوگیری و انتشار هرگونه آلاینده های مخرب زیست محیطی که باعث به خطر افتادن سلامت همشهریان و محیط زیست اطراف شود، خواستار حل سریعتر مشکل این کارخانه شد.

  رئیس محیط زیست اهر، در پایان گفت: روزانه بیش از ۱۰۰ تن زباله در این شهرستان تولید می شود که در فاصله ی سه کیلومتری غرب اهر دفن می شود که این امر باعث تجمع زباله های نایلونی در اطراف منطقه و انتشار بوی بد آن در محیط اطراف می شود.

  وی اظهار امیدواری کرد؛ با حل مشکل این کارخانه و راه اندازی مجدد آن، علاوه بر تفکیک زباله ها در مبدا باعث حفظ و نگهداری محیط زیست این منطقه باشیم.

  نظرات کاربران در مورد "بلاتکلیفی و تعطیلی سه ساله کارخانه کمپوست اهر"
  نظرات در مورد » “بلاتکلیفی و تعطیلی سه ساله کارخانه کمپوست اهر”
  1. همشهری گفت:

   جناب آقای مهندس فلاح موضوع حل مشکل کارخانه کمپوست را جزوء یکی از اولویت های خود قرار بده. با تشکر


 • ارسال پیامک

  ارسال انبوه پیامک تبلیغاتی09144261077


  www.shahryarsms.ir

 • چاپ نایلکس تبلیغاتی

  برای اولین بار در ارسباران09144261077


  http://www.aharnoma.ir/